• Deklaracja dostępności Strony Informacyjnej Przedszkola nr 440

• Przedszkole nr 440 z siedzibą przy ul. Latoszki 24 w Warszawie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019r.  o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do Strony Informacyjnej Przedszkola nr 440 (link otwiera się w nowej karcie Przedszkole Nr 440 w Warszawie, ul. Latoszki 24 (edupage.org)

- Data publikacji strony internetowej:1.10.2019 r.

- Data ostatniej istotnej aktualizacji: 6.02.2023r.

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodów niedostępności wymienionych poniżej:

- Strona nie posiada możliwości kontrastowania (4,5:1)

- Zdjęcia i grafiki nie posiadają opisów alternatywnych

- Linki są mało kontrastowane

- Strona nie posiada audio przewodnika

- Na stronie internetowej znajdują się filmy, do których nie ma napisów dla osób głuchych

Deklarację sporządzona na podstawie samooceny dnia 01.03.2021.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest: Magdalena Trafisz MTrafisz@eduwarszawa.pl  Pod wskazanym adresem e- mail oraz nr telefonu można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

Każdy ma prawo:

- Zgłaszać uwag dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu

- Zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu

- Wnioskować o udostępnienie informacji w formach alternatywnych np.: odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu lub opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp.

Żądanie musi zawierać:

- Dane kontaktowe osoby zgłaszającej

- Wskazanie strony lub elementu strony, którego żądanie dotyczy

- Wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej

Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni od zgłoszenia żądania. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot niezwłocznie informuje zgłaszającego o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa. Termin ten nie może być  dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć skargę na takie działanie. Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można przesłać także do  Rzecznika Praw Obywatelskich Rzecznik Praw Obywatelskich | (rpo.gov.pl) (link otwiera się w nowej karcie)

Przedszkole nr 440, ul.Latoszki 24, 02-998 Warszawa

Budynek znajduje się na skrzyżowaniu ul. Latoszki z ul. Rosochatą. Wejście główne znajduje się od ul. Latoszki. Budynek ze względu na rodzaj działalności zabezpieczony jest zamkniętą furtką zarówno od strony ulicy jak i parkingu. Furtki otwierają się za pomocą kodu od zewnątrz,  a z przycisku od wewnątrz. Do wejścia prowadzi jeden stopień oznaczony kontrastowo. Po lewej stronie od wejścia znajduje się pochylnia o niewielkim kącie nachylenia, umożliwiająca swobodne poruszanie się osób na wózkach.  W całym budynku znajdują się szerokie przestrzenie wolne od barier i progów, co umożliwia swobodne poruszanie się osobie na wózku. Budynek wyposażony jest w windę oraz toaletę dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, która znajduje się na parterze po lewej stronie przy wejściu głównym. W windzie znajdują się przyciski oznaczone alfabetem Braille’a.  Budynek nie posiada oznaczeń specjalnych w posadzce. Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W przedszkolu jest pętla indukcyjna. Budynek jest oznaczony czytelnie i wyraźnie, ale nie ma oznaczeń w języku Braille’a. Jest  możliwość skorzystania z tłumacza języka migowego online. W związku z koniecznością wdrożenia rozwiązań odnośnie dostępności dla osób o specjalnych potrzebach przedszkole będzie dążyć do wprowadzenia jak największej ilości udogodnień.