• Rytmika

• Rytmika to metoda artystyczno-pedagogiczna stworzona przez szwajcarskiego kompozytora i pedagoga Emila Jaques-Dalcroze'a, która polega na doświadczaniu i poznawaniu muzyki poprzez ruch, improwizację, a także solfeż. W naszym przedszkolu podstawy metody Jaques-Dalcroze'a, przede wszystkim ruch i improwizacja, są stałym elementem spotkań naszych podopiecznych z muzyką, a obok nich praktykowane są także podstawy elementów zaczerpniętych z węgierskiego wychowania muzycznego.

Dzieci w trakcie zajęć muzycznych w naszym przedszkolu poznają i śpiewają piosenki dziecięce, ludowe, patriotyczne czy okolicznościowe, wykonują tańce regionalne i narodowe, grają też na instrumentach perkusyjnych. Każdym spotkaniom towarzyszy żywy akompaniament pianina, wysokiej jakości nagrania utworów z repertuaru muzyki klasycznej i rozrywkowej, a także mnóstwo rekwizytów, które pomagają aktywnie słuchać muzyki i ją odbierać. Dzieci poznają kulturę zarówno naszego kraju, jak i całego świata, ale przede wszystkim mają okazję czerpać radość z obcowania z muzyką i jej wspólnego tworzenia. Zajęcia rytmiki to nie tylko śpiew, taniec, rozwijanie wyobraźni, koordynacji czy swoich umiejętności artystycznych i społecznych poprzez muzykowanie, ale przede wszystkim świetna i twórcza zabawa.

Osoba prowadząca Krystyna Płochocka to absolwentka studiów II stopnia Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina  na kierunku sztuka muzyczna i rytmika.

W każdej grupie zajęcia odbywają się dwa razy  w tygodniu (poniedziałek i czwartek) i trwają 30 minut.