• Nasze Przedszkole

• Nasze przedszkole rozpoczęło swoją działalność 1 września 2019 roku.

Mieścimy się w nowym, przestronnym budynku o dwóch kondygnacjach, mamy duży ogród z placem zabaw i parking. Budynek dostosowany jest dla osób z niepełnosprawnościami. W budynku jest siedem sal przedszkolnych, sala do terapii integracji sensorycznej, sala ruchowo-widowiskowa, gabinet logopedy oraz pomieszczenia administracyjno-biurowe. Posiadamy profesjonalnie wyposażone zaplecze kuchenne- personel kuchni codziennie przygotowuje posiłki dla dzieci. W pracy wykorzystujemy dostępne pomoce dydaktyczne, urządzenia multimedialne, sprzęt audiowizualny. Oferujemy dzieciom bogatą ofertę zajęć i doskonałą opiekę, a rodzicom wsparcie, fachową pomoc i profesjonalną współpracę.

Aby postawa dziecka była twórcza, powinno ono doznawać wielu bogatych różnorodnych przeżyć pobudzających je emocjonalnie i poznawczo. W związku z tym istnieje potrzeba stosowania takich form i metod, które aktywizują dziecko do samodzielnego - twórczego działania oraz urozmaicają proces dydaktyczny. Najbardziej dostępną i atrakcyjną dla dziecka w wieku przedszkolnym drogą do rozwoju jest sztuka w swej muzycznej, plastycznej, teatralnej a także kulinarnej odsłonie.

Zajęcia, które proponujemy naszym wychowankom pozwalają dzieciom wyrazić siebie i swoje emocje, mieć poczucie sprawczości, nabywać umiejętności społeczne, nauczyć się współdziałać w grupie, rozwijać sprawność ruchową i intelektualną. Sztuka, dzięki środkom audiowizualnym, dzięki obrzędowości i magii, a także dzięki integracji w nim różnych form artystycznych, jest miejscem silnych przeżyć i wzruszeń, miejscem odpoczynku, relaksu i oderwania się od rzeczywistości. Ze względu na swój abstrakcyjny charakter sztuka omija kontrolę intelektualną i może być odbierana w sposób czysto emocjonalny. Jest idealnym polem do pracy nawet z najmłodszymi dziećmi.