• WARZYWA MAŁO ZNANE I... NIEDOCENIANE- WIEM CO JEM

• W ramach popularyzowania zdrowego żywienia wśród dzieci P. Magda-Intendentka przedstawiła przedszkolakom prezentację na temat mało znanych warzyw.  Dzieci dowiedziały sie m.in. jaka jest rola intendentki w przedszkolu, jak wyglada proces tworzenia posiłków oraz poznały możliowsci wykorzytania warzyw w menu przedszkolnym.

• NAJPIĘKNIEJSZA EKO MARZANNA- przegląd dla dzieci i rodziców

• Serdecznie zapraszamy do udziału w wewnątrzprzedszkolnymo przeglądzie na „Najpiękniejszą Eko Marzannę”. Przywitajmy razem Wiosnę radośnie i z uśmiechem. Zachęcamy do przygotowania Marzanny razem z dziećmi i przyniesienia jej do przedszkola. Ogranicza nas tylko wyobraźnia, a motywuje kreatywność. W pierwszy dzień wiosny wszystkie Eko Marzanny przemaszerują razem z dziećmi wokół terenu przedszkola.

Poniżej regulamin przeglądu.

Przeglad_Marzanna.docx

• RODZICE CZYTAJĄ

• W ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" grupę Poziomek odwiedziła Pani Kasia - mama Ignasia. Dzieci poznały serię książek pt.: "Uczucia Gucia", dzięki którym najmłodsi uczą się nazywać swoje emocje i radzić sobie z tymi najtrudniejszymi.

• PROFILAKTYKA ZDROWIA PSYCHICZNEGO II KONFERENCJA DZIELNICOWEGO CENTRUM INTEGRACJI

• Szanowni Rodzice, Nauczyciele - serdecznie zapraszamy na Konferencję organizowaną przez Dzielnicowe Centrum ds. Integracji, dotyczącą profilaktyki zdrowia psychicznego.

Wydarzenie odbędzie się 12 marca 2024 roku w sali widowiskowej Urzędu Dzielnicy Wilanów, a następnie w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 24.

Podczas konferencji prelegenci zewnętrzni przybliżą tematykę zdrowia psychicznego dzieci i dorosłych. Zostaną także przeprowadzone warsztaty dla wilanowskich nauczycieli, dotyczące ich dobrostanu psychicznego i wypalenia zawodowego. Tego samego dnia na terenie Poradni rodzice będą mogli uczestniczyć w warsztatach z zakresu prawidłowego rozwoju dziecka, wspierania nastolatka czy samooceny dziecka. Na wydarzenie obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona. Aby wziąć udział należy wypełnić formularz zgłoszeniowy:

- formularz zgłoszeniowy dla nauczycieli: https://tiny.pl/dqpjv

- formularz zgłoszeniowy dla rodziców: https://tiny.pl/dqpjb

• SAMORZĄD PRZEDSZKOLNY- PIERWSZE GŁOSOWANIE

• W Przedszkolu nr 440 został powołany Samorząd Przedszkolny. Przedstawiciele poszczególnych grup raz w miesiącu spotykają się w gabinecie dyrektora, aby poddać pod głosowanie ważne kwestie dotyczące życia przedszkola. Ważne jest dla nas, aby dzieci od najmłodszych lat potrafiły podejmować decyzje, szanować głos większości i miały poczucie, że dużo zależy od nich.

Pierwsze głosowanie- całodniowe menu na wybrany dzień

• MUZYKA ŁĄCZY POKOLENIA

• W ramach projektu "Dom, tradycja i rodzina- bo tam wszystko się zaczyna" odbyły się taneczne warsztaty międzypokolelniowe, które poprowadziła instruktorka tańca z MDK nr 8 p. Magdalena Klaus.  W ostatni dzień karnawału seniorzy i maluchy tańczyli cza-czę, tango, walca wiedeńskiego, sambę.rock and rolla, belgijkę, oraz country dance i makarenę. Zakończyli free- stylem do piosenki "Zatańczysz ze mną jeszcze raz", co oznacza, że na tym nie koniec...

• EKO- TUNEL

• Przedszkolaki z grupy Gwiazdki wykazały się super- kreatywnością. Przy wejściu do swojej sali skonstruowały eko- tunel. Każdy, kto chciał wejść do sali, musiał go pokonać. Nie było wyjątków.  :-)

• EKO- ZABAWKI-TYDZIEŃ ZABAW KREATYWNYCH

• Tydzień zabaw kreatywnych, to czas, kiedy z sal znikają tradycyjne zabawki, a ich miejsce zajmują wykonane przez dzieci eko-zabawki, czyli zabawki wykanane przez dzieci z materiałów z recyklingu.