• Zasady rekrutacji do oddziałów specjalnych

• 1 września 2023r. w Przedszkolu nr 440 utworzono dwie grupy dla dzieci z różnymi rodzajami niepełnosprawności (oddziały specjalne). Liczba dzieci w każdym z oddziałów wynosi nie więcej  niż 5.

Warunkiem przyjęcia dziecka do oddziału specjalnego jest posiadanie orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego. Ze względu na specjalne potrzeby edukacyjne kandydatów nabór do oddziałów specjalnych nie jest prowadzony poprzez system rekrutacji elektronicznej. Rekrutacja do oddziału specjalnego Przedszkola nr 440 odbywa się poprzez osobiste złożenie dokumentów w wersji papierowej (kopia orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego, orzeczenia o niepełnosprawności oraz wniosek o przyjęcie dziecka do oddzIału specjalnego w Przedszkolu nr 440) lub drogą mailową.

Przedszkole prowadzi rekrutację przez cały rok szkolny. Przyjmuje dzieci w zależności od dostępności wolnych miejsc w grupie przedszkolnej, do której dziecko mogłoby być przyjęte.  Doboru dzieci do poszczególnych grup dokonuje dyrektor, po konsultacji ze specjalistami (logopeda, pedagog specjalny, terapeuta SI) z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb rozwojowych, zaleceń zawartych w orzeczeniu o potrzebie kształcenia specjalnego oraz możliwości psychofizycznych dzieci.

1. Orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego można uzyskać  w rejonowej Poradni Psychologiczno–  Pedagogicznej z uwagi na miejsce zamieszkania dziecka.

2. Po uzyskaniu stosownego orzeczenia prosimy o kontakt z przedszkolem (tel. 22 506 50 37) w celu dokładnego zapoznania się z ofertą edukacyjną placówki.

3. Następnie należy wypełnić i złożyć wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału specjalnego w Przedszkolu nr 440 w sekretariacie przedszkola bądź wysłać drogą mailową na adres p440@eduwarszawa.pl

4. Termin i sposób spotkań z rodzicami w celu przeprowadzenia procesu rekrutacji ustalany jest indywidualnie, po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

5. Przedszkole nr 440 prowadzi rekrutację do oddziału specjalnego nieprzerwanie przez cały rok szkolny. Przyjmuje dzieci w zależności od dostępności wolnych miejsc. Nie ma znaczenia kolejność składania zgłoszeń.

WNIOSEK_o_przyjecie_dziecka_do_oddzialu_specjalnego_przedszkola_.docx

Orzeczenia_o_potrzebie_ksztalcenia_specjalnego_Informacja_dla_rodzicow_i_opiekunow.pdf

Orzeczenia_o_potrzebie_ksztalcenia_specjalnego_Informacja_dla_rodzicow_i_opiekunow2.pdf