• SZCZEPIENIA OCHRONNE

• Szanowni Państwo,

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w m.st. Warszawie w ramach akcji profilaktycznej dotyczącej profilaktyki szczepień ochronnych z okazji Europejskiego Tygodnia Szczepień przekazuje materiały edukacyjne. Z powodu coraz większej ilości odmów szczepień (2-krotny wzrost w ciągu ostatnich 5 lat) odnotowano wysoki wzrost chorych na krztusiec i odrę na terenie naszego kraju.

Szczepienia_dla_dzieci.pptx

• WYCIECZKA DO URZĘDU DZIELNICY WILANÓW

• Dzieci z najstarszej grupy Motylki uczestniczyły w żywej lekcji wychowania obywatelskiego. Urzędnicy zapoznali je z zasadami funkcjonowania Wydziału Obsługi Mieszkańców i pomogli "załatwić sprawy urzędowe", a następnie przedszkolaki spotkały się koleżankami i kolegami z innych wilanowskich placówek, aby wspólnie przemaszerować z flagami. Dopełnieniem była zabawa na placu zabaw przy Plaży Wialnów.

• ABSOLWENCI NASZEGO PRZEDSZKOLA CZYTAJĄ DZIECIOM

• W ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" swoim młodszym koleżankom i kolegom czytała nasza absolwentka- Marysia Czapiewska. Znaczy- edukcja przedszkolna nie poszła w nas. Dla takich chwil warto pracować.

• WYRÓŻNIENIE DLA OLKA W KONKURSIE RECYTATORSKIM

• Aleksander Olczak z grupy Słoneczka reprezentował nasze Przedszkole w finale III Warszawskiego Konkursu Recytatorskiego organizowanego przez Przedszkole Nr 427 "Kraina Radości". Został wyróżniony za wiersz Juliana Tuwima "Okulary". Do konkursu przygotowała Olka p. Magdalena Klaus.GRATULACJE!!!

• DOTKNIJ, POCZUJ, ZOBACZ

• W ramach projektu "Dotknij, poczuj, zobacz" grupa "Poziomki" przeprowadziła eksperymenty z wodą:

"Wędrująca woda", "Kwiaty na wodzie" i "Co pływa, a co tonie".

• KONKURS NA LOGO PRZEDSZKOLA NR 440

• 12 kwietnia odbył się finał konkursu na logo przedszkola. Uczestnicy i laureaci otrzymali dyplomy i upominki. Zgodnie z regulaminem, organizator zastrzega sobie prawa zmodyfikowania zgłoszonych propozycji lub połączenia dwóch lub więcej propozycji w celu stworzenia logo przedszkola. Ostateczny projekt graficzny logo będzie zaprezentowany podczas pikniku.

• ŚMIECIAKI RATUJĄ ŚWIAT

• Dziś w naszym przedszkolu spektakl ekologiczny, w którym w przystępny dla wyobraźni dziecka sposób poruszony został ważny temat aktualnej sytuacji naszej planety.. Akcja dzieje się w niedalekiej przyszłości, w której na świecie żyją już tylko tytułowe Śmieciaki. Od nich dzieci dowiedziały się jak świat wygłądał kiedyś, dlaczego wszystko się zepsuło i co zrobić, żeby to naprawić.

• GŁOSOWANIE SAMORZĄDU PRZEDSZKOLNEGO

• W Przedszkolu nr 440 został powołany Samorząd Przedszkolny. Przedstawiciele poszczególnych grup raz w miesiącu spotykają się, aby poddać pod głosowanie ważne kwestie dotyczące życia przedszkola. Ważne jest dla nas, aby dzieci od najmłodszych lat potrafiły podejmować decyzje, szanować głos większości i miały poczucie, że dużo zależy od nich.

Drugie głosowanie- dmuchana zjeżdzalania na Dzień Dziecka - dzieci wybrały Psi Patrol

• KSIĄŻKI I KSIĄŻECZKI

• W tygodniu tematycznym "Książki i książeczki" najmłodsze dzieci z grupy Gwiazdki zgodnie z zasadą "Uczę się decydować, kiedy mogę głosować" decydowały, której bajki w formie dziecięcego audiobooku posłuchają. Wygrała bajka "Jaś i Małgosia", a to oznacza, że "Lokomotywę", "Rzepkę" i "Kaczkę dziwaczkę" posłuchają innym razem.

• ZAPISY NA DYŻUR WAKACYJNY

• Od 3 kwietnia ruszają zapisy na opiekę wakacyjną w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych prowadzonych przez m.st. Warszawę w 2024 r. i prowadzone są za pomocą elektronicznego systemu dostępnego pod adresem

Rodzice/prawni opiekunowie dzieci, które uczestniczą w rekrutacji na rok 2024/2025 do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych lub klas pierwszych szkół podstawowych korzystają z utworzonego hasła do systemu rekrutacyjnego.

Rodzice/prawni opiekunowie dzieci, które nie biorą udziału w rekrutacji korzystają z zakładki "Zarejestruj się".

Rejestracja wniosków w systemie potrwa do 19 kwietnia do godz. 20.00. Po tym terminie nie będzie możliwe wprowadzenie nowych wniosków.

Złożenie wniosków o przyjęcie na dyżur wakacyjny do przedszkola/oddziału przedszkolnego potrwa do 22 kwietnia do godz. 16.00.

Wniosek podpisany profilem zaufanym rodzice przekazują za pośrednictwem elektronicznego systemu zapisu lub wersję papierową wniosku składają w przedszkolu/szkole pierwszego wyboru.

Przed wypełnieniem wniosku prosimy o zapoznanie się z zasadami oraz harmonogramem zapisów.

Wszystkie informacje na stronie przedszkola w zakładce DYŻUR WAKACYJNY 2024

Przedszkole Nr 440 w Warszawie, ul. Latoszki 24 (edupage.org)

• ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

• 2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, dzień poświęcony zwiększaniu świadomości na temat autyzmu i promowaniu akceptacji oraz wsparcia dla osób ze spektrum autystycznym. To ważna okazja, aby przypomnieć sobie i innym o wyjątkowości każdej osoby ze spektrum, o ich talentach, potrzebach, jak również o wyzwaniach, z którymi się spotykają. Na tę okoliczność w każdej z grup odbyły się dziś warsztaty.

Różnorodność jest siłą naszej społeczności, takze przedszkolnej. Słuchanie i uczenie się od osób ze spektrum autyzmu to kroki, które przybliżają nas do świata pełnego zrozumienia i akceptacji.